Vyberači kontajnerov a envirofond

Autor: Jozef Lučko | 28.11.2016 o 9:07 | Karma článku: 4,51 | Prečítané:  747x

Článok o zatváraní košických smetných kontajnerov do klietok a využitie dotácie zo štátneho  envirofondu.  Viac  uhlov  pohľadu na  danú problematiku.  Uzamykateľné kontajnery.  

Zamykanie kontajnerov a dotácia z envirofondu. 

Udalosť:   Plánovaná výstavba oplotenia a uzamykania kontajnerov na smetie na košickom                                     sídlisku Terasa  a dotácia zo štátneho environfondu 92 000  Eur ,November 2016                  Miesto:    Slovensko , Košice , Mestská časť Košice - Západ  / Terasa /

V Košiciach na sídlisku Terasa sa rozhodli, že postavia takéto oplotené uzamykateľné miesta prípadne akési klietky pre kontajnery. Budú umiestnené v osemnástich lokalitách a hlavným zmyslom je poriadok v ich okolí a ochrana  pred vyberačmi kontajnerov. 

                   Samospráva poskytne 5000 Eur a štátny environfond 92 000 EUR.

Môj pohľad na danú vec bude z pohľadu ekológie a životného prostredia.
Súhlasím  a  je dobre  ak  občania  chcú  mať  vo  svojom  okolí  poriadok  a  vyberú si nejaké riešenie. Ale v poriadku už nieje,keď environfond poskytne dotáciu približne 95 % a mestská časť zaplatí iba okolo 5 %.          Envirofond v podstate sám postaví 17 kontajnerových stojísk.

 Štátny Environmentálny fond je ale primárne zriadený za účelom uskutočňovania štátnej  podpory starostlivosti  o životné prostredie  a tvorbu životného prostredia na princípoch  trvalo udržateľného rozvoja. ( citované priamo zo zákona )

Akým spôsobom sa pomôže životnému prostrediu tým, že sa vybudujú betónové stojiská  a  oceľové  zamrežované konštrukcie , ktoré sa budú zatvárať  na kľúč ?  
                                              Áno. Absolútne ničím.Prírode sa nepomohlo ani o milimeter. 


 Nám, priateľom životného prostredia ale ide skutočne o niečo viac.

 Tých 92 000 Eur ( 2,7 milióna korún ) sa malo použiť oveľa lepším a prírode vhodnejším
 spôsobom . Mohlo sa na Terase vysadiť množstvo  nových , možno vzácnych stromov a  okrasných drevín, založiť nový park , vybudovať nové fontány /veľmi kladne pôsobia na        svoje okolie/ prípadne dažďové záhrady , alebo aj jazierka.
                Terasa je pekná , no mohla by sa stať ešte krajšou.

                                     Posledné dve fotografie sú funkčné dažďové záhrady

Toto sú obrázky, ktoré sme mohli mať. A teraz si pozrite úplne prvú fotografiu na začiatku blogu čo budeme mať. Malý rozdiel.

Mohlo sa napríklad zakúpiť  / teraz si sadnite / , 1000 kusov  červeného  okrasného javora dlaňolistého a ešte k tomu 1000 kusov Tuje Smaragd. Dvetisíc okrasných stromov.

No  a  bola  tu  napríklad aj  možnosť kúpiť  1840  živých  stromov  v  súkromnej  prírodnej     rezervácii Vlčia v prešovskom kraji. Jeden strom tam stojí 50  Eur  a môžete ho aj niekomu darovať ako darček / Vianoce, narodeniny .../. Tam je 100 %  záruka , že sa nikdy nebude v danom lese ťažiť ani loviť zver a už teraz sa stáva Pralesom. Pozrite si prosím tento odkaz, bude sa  Vám to veľmi páčiť . O tomto projekte  sa  ale v  mainstreamových  médiách veru nedozviete.

           http://www.wolf.sk/sk/kup-si-svoj-strom/sukromna-prirodna-rezervacia-vlcia

Politika v oblasti životného prostredia by sa mala podľa môjho názoru uberať smerom ako som  uviedol  vyššie .  Oceľové  uzamykacie  konštrukcie  ak  ich ľudia chcú tak dobre , ale z     environfondu by sa peniaze mali využívať oveľa prínosnejšie k životnému prostrediu . Chce   to ale zmenu prístupu nielen v nás občanoch , ale aj na úrovni parlamentu a vlády.                                                             

                                                                                           Nádej existuje a jej farba je zelená 

Dôležitá poznámka:                                                                                                                                 Ak sa Vám môj článok páčil , a myslíte si že moje blogy môžu byť zaujímavé aj pre Vašich priateľov, kliknite mi na tlačítko "Zvýšte karmu" alebo ho zdieľajte.                                                                                                                                                                                                Ďakujem

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sakovej výber Gašparovho náhradníka mal zablokovať Pellegrini

Policajný pridelenec v Chorvátsku Marián Slobodník polícii šéfovať nebude. Mal kontakty na Bašternáka.

ŠPORT

Svorada: Saganova kombinácia je absolútne výnimočná

Šprintérska ikona hovorí o tom, čo robí kvalitného šprintéra.


Už ste čítali?